
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 6 GHz |
| Interface | |
| Insertion Loss (dB) | 0.7 dB |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Power Dissipation | 360 mW |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 1.2 V |
| Data Rate | |
| Throw Configuration | SPST |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| Max Frequency | 6 GHz |
| Output Power | |
| Supply Voltage | 5 V |
| IIP3 | |
| Sensitivity (dBm) | |
| Isolation | 12 dB |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Frequency Range | 0 Hz to 6 GHz |
| RF Type | WiMax, WLAN |
| Circuit Type | SPST |
Stock: 1583
Distributors
pcbx
Unit Price$4.85191
Ext.Price$4.85191
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.85191 | $4.85191 |
| 10 | $3.74875 | $37.48750 |
| 25 | $3.47277 | $86.81925 |
| 50 | $3.31783 | $165.89150 |
| 100 | $3.16977 | $316.97700 |
| 300 | $3.05176 | $915.52800 |
| 500 | $2.93816 | $1469.08000 |
